“Świat stoi otworem. Do dzieła!”

Zeszyt odkryłem. Sprzed lat kilku. Notatki z podróży pociągiem, autobusów, miejsc gdzie chwilę byłem.

Pisane ołówkiem, długopisem… zapisane.

“Świat stoi otworem. Do dzieła!
Szukając, wypatruj znaków. Nigdy nie wiesz w jaki sposób przemówi do Ciebie Wszechświat.
Szukasz odpowiedzi, więc możesz być pewien, że je dostaniesz. ‘Szukajcie, a znajdziecie’ – więc jeśli chcesz otrzymać informację, bądź gotowy na jej przyjęcie.
Nagle zwróciłeś uwagę na plakat, na słowa piosenki w radiu…

Zadajesz pytania sobie, zadajesz pytania światu, szukasz odpowiedzi w życiu.
Skoro więc żądasz odpowiedzi – bądź pewny, że Wszechświat odpowie. Prosta reguła, bo skoro czegoś chcesz, to świat zawsze (też) chce Ci to dać.
Niezależnie czego chcesz, w tym momencie zadajesz pytanie. I co?
Nie spada z nieba butelka zawierająca list. Nie pojawia się szwadron MIG’ów, które z dymu sklecą odpowiedź.
jest to o wiele prostsze.
Jedziesz samochodem i słuchasz radia. Leci wiele piosenek, ciągle coś słyszysz, ale dopiero w pewnym momencie docierają do Ciebie konkretne słowa; wyrwane z kontekstu nagle wpadają Ci w ucho.
Mijasz wiele reklam, banerów i tego typu rzeczy, ale nie zwracasz na nie uwagi. Ale nagle widzisz jeden z nich i dociera do Ciebie jego przesłanie. Nagle słowa tam napisane nabierają znaczenia. Dla wielu innych osób, które tam przejeżdżają, nie ma to żadnego znaczenia. Mijają je, tak jak Ty wiele innych. Do Ciebie jednak TEN baner przemówił, słowa tam napisane stały się czymś więcej. Stały się przesłaniem!
Możesz uważać, że przypadkiem zobaczyłeś te słowa, że przypadkiem tam jechałeś, że przypadkiem… Nic jednak nie dzieje się przypadkowo i w każdym zdarzeniu jest głębszy sens. Sens, którego w pierwszej chwili możesz nie rozumieć. Bądź jednak pewien – wszystko ma sens!
Ten billboard, ta piosenka, te właśnie słowa wypowiedziane przez kogoś, stają się przesłaniem przygotowanym specjalnie dla Ciebie. Wszechświat zawsze odpowiada na Twoje prośby, więc gdy żądasz odpowiedzi – słuchaj, bo ona jest w zasięgu…”

Dodaj komentarz

avatar
500