Zawsze gdzieś…

Z pracy – do domu. Z domu – na autobus. Potem na pociąg, tramwaj, samolot. Ze szkoły na trening. Na film, serial, rozmowę, spotkanie. Do sklepu. Do kogoś. Do… Gdzieś… Po coś.
Zawsze się śpieszymy.
Niech ten autobus w końcu dojedzie. Niech ta lekcja na reszcie minie. Chcę być już w domu. Chcę już być w tym sklepie. Chcę już robić ‘tamto’!

W pośpiechu, z miejsca na miejsce. Z kąta w kąt. Wszystko, byle czas szybciej leciał. Niech TO się skończy, a zacznie coś innego. Coś, na co czekasz. Na coś, na tam. Tam(to) coś będzie lepsze i fajniejsze od tego. Więc niech to minie, a tamto nadejdzie. Niech NARESZCIE się stanie. Tak bardzo chcę już tam być. Robić tamto.
Zatrzymaj się na chwilę. Otwórz oczy – OTWÓRZ oczy. Zobacz jak wszystko ‘się dzieje’. Jak toczy się życie, jakie sceny odgrywa przed Tobą świat.
Nie patrz w żadne konkretne miejsce i patrz wszędzie; nie patrz na nic i patrz na wszystko.
TU, TERAZ.
Życie się dzieje.
A my chcemy by jak najszybciej minął TEN ‘zły’ czas. Ten niewłaściwy. Ten którego wolelibyśmy nie doświadczać, ten który jest niejako przeszkodą, przez którą jeszcze nie możemy robić tego, co byśmy chcieli, tego,co dopiero nadejdzie.

Spójrz. Uśmiechnij się. Zobacz jak pięknie świat wygląda… zobacz jak wiele umyka Twoim oczom i zmysłom! Zobacz, to czego nie widzisz, kiedy ciągle wypatrujesz punktu na horyzoncie. Nie bądź jak turysta, który w na górskim szlaku odlicza kroki do szczytu, podczas gdy wkoło niego roztaczają się bajeczne widoki.
Spójrz.
Zatrzymaj się i spójrz. Życie jest, życie trwa i nigdy nie będzie inne. Jeśli ciągle będziesz walczyć z chwilą obecną, to… żebyś go nie przegapił. Nie uciekaj w przeszłość, nie rozmyślaj o przyszłości. Doceń chwilę, która trwa. Zauważ ją, nie traktuj jako wroga. Uciesz się! Dzieje się to, co ma się dziać. Powiedz sam sobie, że wszystko jest w porządku i nigdzie nie musisz uciekać. Opór wobec niej na nic się zdaje. Zaakceptuj ją taką, jaka jest. Choćbyś siedział w strugach deszczu na przystanku, choćbyś zapomniał kluczy i marzł przed domem, choćbyś…
Gdy opór znika, każda chwila może być radością.

Nawet TA.
Zwłaszcza TA.

Tylko TA.

Dodaj komentarz

avatar
500